Zaznacz stronę

Spójrzmy sobie w oczy

Akcja społeczna miała na celu zachęcić ludzi do nawiązywania głębszych kontaktów z innymi poprzez patrzenie sobie w oczy i była częścią większego projektu społecznego, który ma na celu promowanie zdrowych relacji międzyludzkich.

Akcja odbyła się w grudniu 2022 roku i trwała godzinę.
Uczestnicy akcji podzielili się swoimi wzruszającymi doświadczeniami i odczuciami. Wielu z nich stwierdziło, że dzięki akcji poczuli się bliżej siebie i innych ludzi, zwolnili tempo, zrelaksowali się i zyskali nowe spojrzenie na życie. Akcja pokazała, że warto w pogoni za prezentami i materią zatrzymać się na takim jakościowym spotkaniu.

Kilka słów od nas.

Poprowadziliśmy medytacje oddechowe, pomagając wylądować głębiej i poczuć się bliżej siebie i drugiego człowieka, a cały proces patrzenia w oczy uwiecznił na kamerze nasz partner Świat Alchemiczny.

Dziękujemy także naszemu patronowi: magazynowi psychologicznemu Charaktery oraz pozostałym ambasadorom, którzy nie mogli dojechać, ale byli z nami duchem: Wojciech Eichelberger, Joanna Zientarska i Włodzimierz Zientarski. Z przyczyn losowych nie udało się też dotrzeć naszym partnerom muzycznym Soundlove Medicine i Rafaelowi Alfaro Alvarado. Podczas wydarzenia słychać było delikatną, relaksacyjną muzykę z przenośnego głośnika, który kupiliśmy dzięki wsparciu m.st. Warszawa.

Jako organizator Fundacja Instytut Psychologii Stresu zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by jak najlepiej dopiąć wszystkie detale, zaangażować wiele osób, spotkać się z Wami, zadbać o bezpieczeństwo. Dziękujemy za wsparcie wszystkim wspierających nas i akcję.
Cieszymy się, że nie została ona obojętna i że w te święta być może więcej osób popatrzy sobie w oczy. Zauważyliśmy, że niektórzy nie zdecydowali się na patrzenie w oczy podczas akcji, ale bardzo uważnie obserwowali uczestników i być może doświadczą tego przy innej okazji, w bardziej intymnym gronie.

Ponad 580 osób odwiedziło stronę internetową akcji: www.spojrzmysobiewoczy.pl, 166 osób ściągnęło materiały edukacyjne i ulotki dotyczące redukcji stresu, a 293 osoby zrobiły test na stres.

Zachęcamy do tego, aby patrzeć sobie w oczy, nie tylko od święta. Naszym zdaniem, czas świąt to niezwykle ważny czas, by umieć dać sobie wzajemnie taką bliskość. Niemniej jednak słyszymy głosy, że fajnie jakbyśmy zorganizowali akcję, gdy jest cieplej i gdy dzień jest dłuższy, by można było zobaczyć się w świetle dnia. Najwyraźniej wypływa potrzeba organizowania takich akcji częściej, z czego bardzo się cieszymy. W planach mamy podobne akcje w ciągu roku w kolejnych miastach, a kolejną edycję przedświątecznej akcji społecznej: “Spójrzmy Sobie w Oczy”, zostawiamy na 20.12.2023 r. Do zobaczenia. Projekt został sfinansowany przez m. st. Warszawa.

Media o nas.

Ambasadorzy i Partnerzy biorący udział w edycji 2022

Ilona Felicjańska
Ilona Felicjańska Montana 
Włodzimierz Dembowski
Wojciech Dembowski “Paprodziad”
Piotr Popiacki
Piotr Popiacki
Magda Zientarska i Maciej Zientarski
Magda Zientarska
i Maciej Zientarski
Wojciech Eichelberger
Wojciech Eichelberger
Joanna Zientarska i Włodzimierz Zientarski
Joanna Zientarska
i Włodzimierz Zientarski
Vita Nova
Vita-Nova
Korporacja Światła
Korporacja Światła
Fundacja Mindful Living
Świat Alchemiczny
Magazyn Psychologiczny Charaktery
Magazyn Psychologiczny Charaktery
Fundacja poMOC
Fundacja poMOC
Katarzyna Bujniewicz Psycholog
Mleczarnia Turek
Jogin Śmiechu Piotr Bielski
Soundlove Medicine
Rafael Alfaro Alvarado

Materiały

Patrzenie w oczy jest jednym ze sposobów na obniżenie poziomu stresu.

Patrząc sobie w oczy, obniża się poziom hormonu stresu – kortyzolu, a podnosi się poziom endorfin – hormonów szczęścia.

Stres

Jak twój organizm reaguje na stres.

Redukcja Stresu

Stres można też redukować za pomocą innych metod:

Techniki oddechowe

Ćwiczenie oddechowe do pobrania.

Techniki oddechowe

Medytacja wyciszy i uspokoi Twój umysł. Dzięki niej poczujesz rozluźnienie i stopniowo uwolnisz się od natłoku myśli. Odpuścisz też kontrolę nad rzeczywistością, zrelaksujesz się i odpoczniesz…

Techniki Relaksacyjne

Relaksacja Jacobsona polega na napinaniu na kilka sekund konkretnych mięśni w ciele, a następnie ich rozluźnianiu.

Medytacje

Medytacja wyciszy i uspokoi Twój umysł. Dzięki niej poczujesz rozluźnienie i stopniowo uwolnisz się od natłoku myśli. Odpuścisz też kontrolę nad rzeczywistością, zrelaksujesz się i odpoczniesz…

Pobierz materiały edukacyjne.

Chcesz dołączyć do naszej akcji społecznej?

biuro@redukujemystres.pl

Dane Fundacji
Instytut Psychologii Stresu
Numer KRS: 0000659414
NIP: 7282813113
Adres:
Brzezińska 5/6
95-010 Stryków

Kontakt
tel. 510-774-727 Agnieszka
tel. 509-682-257 Sebastian
biuro@redukujemystres.pl